Львівський музей отримає унікальний меч епохи вікінгів - Четверта студія

Львівський музей отримає унікальний меч епохи вікінгів

Новини 28 лютого, 2019 319

Історико-краєзнавчий музей/Винники Фото: ua.igotoworld.com

У Комунальному закладі Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» з 12 березня відкриється виставка «Врятовані скарби України» на якій буде експонуватися унікальний меч каролінгського типу Х ст.

Про це повідомив директор КЗ Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей»  Ігор Тимець.

Він поінформував, що 5 березня о 12.00  у  Національному заповіднику «Софія Київська» в Будинку митрополита міністром культури України Євгегном Нищуком, представниками Міністерства культури України та Національного науково-дослідного реставраційного центру України, за участі першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва, та мера міста Винники Володимира  Квурта, відбудеться урочиста передача меча каролінгського типу Х ст. до Комунального закладу Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей».

«Унікальний взірець середньовічного зброярського мистецтва, знайдений на Львівщині, намагалися нелегально вивезти за межі України, однак на естонській митниці порушників було затримано, а меч «епохи вікінгів» передано на реставрацію в Національний  науково-дослідний реставраційний центр України. Художником-реставратором творів з металу вищої категорії Віктором Голубом були розкриті інкрустовані сріблом деталі ефесу, декоровані прямими та косими хрестами, скандинавською плетінкою та ланцюгами в техніці черні. Такий декор серед відомих каролінгських мечів до сьогодні не зустрічався. Оздоблення та символіка свідчать про те, що меч міг належати військовій еліті, а характерні втрати срібної інкрустації, деталей декору – що його використовували протягом тривалого часу, можливо, передавали в спадок як реліквію. Тепер ця унікальна річ буде експонуватися в КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» (Львів-Винники), – розповів Ігор Тимець.

Довідка. Історико-краєзнавчий музей міста Винники створено рішенням Винниківської міської ради першого демократичного скликання в 1991 році. Відкрито постійно діючу експозицію 4 вересня 1994 року, а в 1996 році музей отримав статус обласного.

Коментарі

Позначки: , , , ,