Львів`янам презентували виставку “Львів: подорож у середні віки” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Новини 04 Червня, 2019 456

Відкриття виставки «Львів: подорож у середні віки», фото: 4studio

Сьогодні, 4 червня, у приміщенні Музею історії України, а саме у залах 4-го поверху, відбулось відкриття виставки “Львів: подорож у середні віки”.

Як розповідають організатори, така виставка – це можливість на мить доторкнутися до історії, уявити, як жили наші предки, чим користувалися у побуті, як розважалися. Виставка побудована на матеріалах археологічних розкопок, які проводили на теренах Львова у 1999—2013 роках працівники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. Вони походять з 32 об’єктів археологічних досліджень, проведених в історичній частині Львова. До уваги відвідувачів — понад 500 артефактів.

Найдавніші знахідки датують слов’янським,  за висловлюванням істориків — «дописемним», часом, тобто VІІІ—ІХ ст. Частину цих пам’яток 2011 року виставляли у Львівському історичному музеї у виставковій залі Палаццо Бандінеллі. В 2016—2018 роках у багатьох містах Польщі: Кракові, Вроцлаві, Любліні, Варшаві, Познані, Біскупіні побувала виставка „Врятовані скарби підземного Львова“, яка представляла дослідження «Рятівної археологічної служби». У Львові в такій кількості артефактів діяльність цієї Інституції репрезентовано вперше.

Серед унікальних знахідок — енколпіони ХІІ—ХІІІ ст. — хрести-релікварії, куди вкладали мощі святих; кахля ХV—ХVІ ст., орнаментована рельєфним геральдичним зображенням, де три стилізовані герби — Львова, Великого князівства Литовського та Польщі — об’єднані в один сюжет. Експонується срібна таця ХV—ХVІ ст.з найдавнішим, відомим історикам, гербом Львова на металі.Однак більшість репрезентованих артефактів є речами щоденного вжитку львів’ян, які жили в різні історичні епохи.

Доповнюють виставку і допомагають перенестись у глибину віків графічні твори митців ХVІІІ—ХІХ ст. із фондів Львівського історичного музею.

Організатори виставки стали Львівський історичний музей та Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

Куратори виставки: Оксана Куценяк), Емілія Зарубій, Микола Майорчак.

Коментарі

Позначки: , , ,