Львів‘ян закликають безкоштовно пройти обстеження з метою раннього виявлення глаукоми - Четверта студія

Львів‘ян закликають безкоштовно пройти обстеження з метою раннього виявлення глаукоми

Новини 18 березня, 2019 182

Фото: Zakon.kz

У Львові з 18 до 29 березня можна безкоштовно пройти обстеження з метою  раннього виявлення глаукоми.

Як повідомляється на сторінці КНП “6-а міська поліклініка м.Львова” у Facebook, з 18 до 29 березня у КНП “6-а міська поліклініка м.Львова” буде проводитися масова акція “Дні діагностики та профілактики глаукоми”.

Скриншот/Facebook

Адміністрація закладу та лікарі офтальмологи запрошують всіх охочих відвідати з 18 до 29 березня офтальмологічні та долікарські кабінети для вимірювання внутрішньоочного тиску з метою раннього виявлення глаукоми.

«За умови вчасної діагностики, правильного лікування та виконання усіх рекомендацій офтальмолога, зір при глаукомі можна зберегти», зазначається у повідомленні.

Довідка. Глаукома – хронічне захворювання органу зору, для якого характерним є розвиток прогресуючої атрофії зорового нерву .Основним фактором розвитку глаукоми є підвищення внутрішньоочного тиску. У більшості випадків глаукома має безсимптомний перебіг.

Глаукома належить до групи захворювань, зумовлених віком. Коли  виповнюється 40 років необхідно хоча би раз на рік проходити комплексну діагностику органу зору з вимірюванням очного тиску. Якщо у людини серед близьких родичів спостерігались випадки глаукоми, ризик розвитку захворювання зростає у кілька разів.

Одним із факторів ризику розвитку хвороби є супутні захворювання серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія і гіпотонія, вегетосудинна дистонія, мігрень, тощо. Також у групі ризику перебувають пацієнти з порушенням кровообігу у судинах сітківки та з цукровим діабетом.

Упродовж останніх десятиріч спостерігається значне зростання захворюваності на глаукому. У світі зареєстровано 105 млн. хворих на глаукому, серед них понад 12 млн. пацієнтів, сліпих внаслідок глаукоми. Приріст хворих на глаукому складає приблизно 20 млн. осіб протягом 10 років, тобто з кожним роком їх стає більше на 2 мільйони. Динаміка захворюваності на глаукому в Україні характеризується аналогічними тенденціями та є невтішною. В Україні 220 тис. людей страждають на цю недугу. Щорічно виявляється 25 тис. нових випадків захворювання. В Україні глаукома складає 16,9% в структурі первинної інвалідності по зору, посідаючи третє місце, в той же час в Європі на глаукому припадає 12% усіх випадків сліпоти.

 

Коментарі

Позначки: , ,