Християни східного обряду відзначають одне з найбільших християнських свят – Святих апостолів Петра і Павла

Новини 12 липня, 2018 280

Фото: Укрінформ

Християни східного обряду 12 липня відзначають одне з найбільших християнських свят – День Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла.

Петро і Павло, згідно з Євангелієм, були учнями Ісуса Христа. За переказами, апостол Петро був старшим братом апостола Андрія, і до зустрічі з Христом мав ім’я Симон. Апостольське ім’я Петро – з грецької «камінь» або «скеля» – дав йому Ісус Христос, коли покликав йти за собою як учня і послідовника.

Разом із тим Ісус Христос наділив свого учня здатністю зцілювати людей і бути захисником рибалок. Петро першим з усіх апостолів повірив у божественне призначення Ісуса Христа і був особливо відданий Йому. Саме Петро був першим з апостолів, кому Христос з’явився після свого воскресіння. Доля апостола Павла теж була не простою.

Спочатку, як відомо з Євангелія, він носив єврейське ім’я Савл і тільки після хрещення одержав ім’я Павло.За походженням він належав до фарисеїв, які відзначалися особливою відданістю ретельному виконанню усіх релігійних обрядів та звичаїв, що були заповідані предками. Попервах проповідь Христових апостолів викликала його гаряче обурення, і Савл став одним з їхніх гонителів. Він отримав від юдейських первосвящеників повноваження вирушити до Дамаска для винищення у цьому місті всіх послідовників християнського вчення, проте, на шляху до Дамаску, був навернений до Христової віри Самим Господом. Після цього Савл хрестився і став ревним і, вочевидь, найактивнішим проповідником та будівничим Христової Церкви, а також видатним теологом і апологетом християнства.

Після свята Петра і Павла в Україні розпочинаються жнива.

Як повідомляє «Духовна велич Львова», храмовий празник 12 липня Святих Верховних Апостолів Петра і Павла святкують три львівські храми.

УГКЦ

Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11).

Святкове богослужіння розпочнеться об 11.00 год.

Літургію очолить преосвященніший владика Павло – єпископ Стемфордської єпархії УГКЦ, США.

УАПЦ

Храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Личаківська, 82а)

Святкове богослужіння розпочнеться об 11.00 год.

Храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Пулюя, 4)

Святкове богослужіння розпочнеться о 11.00 год. Очолить Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ.

Фото: Духовна велич Львова

Коментарі

Позначки: ,