До Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту у Львові відбудеться міжнародний круглий стіл

Новини 23 Січня, 2019 463

Ілюстрація: wz.lviv.ua

27 січня 2019 року у рамках Міжнародного Дня Голокосту у Почесному Консульстві Держави Ізраїль в Західному регіоні України відбудеться круглий стіл на тему: «Людяність на безоднею пекла: феномен Праведників Світу», організований спільно з громадою прогресивного юдаїзму «Тейва».

Про це повідомили у Почесному Консульстві Держави Ізраїль в Західному регіоні України.

«Сьогодні в Україні склалася ситуація, у якій, як нам здається, важливіше говорити про позитивні приклади взаємовідносин українського та єврейського народів. Тема Праведників об’єднує різні національності, різні віросповідання та нагадує нам про те, наскільки важлива людяність», – зазначається у повідомленні.

У круглому столі братимуть участь представники місцевої влади, посольства Держави Ізраїль в Україні, громадських та релігійних організацій з різних куточків України, Польщі, Ізраїлю, США, науковці, публіцисти, правозахисники, студенти.

Особисте свідчення подій представить д-р Аарон Вайс (Ізраїль), чия історія порятунку у часи Голокосту вразила не одне покоління.

Серед доповідачів – віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович та Д-р Юрій Скіра (УКУ, Львів),  представник центру «Ткума» д-р Єгор Врадій (Дніпро), який презентує довідник «Праведники Народів Світу», координатор Україно-Єврейських зустрічей Віто Надашкевич (Львів), Михайло Костів  –  голова Братства ім. Бл. Св. Мч. Омеляна Ковча (Львів), голова єврейської громади міста Дрогобич Йосиф Карпін, Науковий співробітник Музею Терору Володимир Когут (Львів, Рудки).

З вступним словом виступить заступник Почесного Консула Держави Ізраїль в Західному регіоні України та голова громади прогресивного юдаїзму «Тейва» Адель Діанова

Модеруватиме зустріч історик і публіцист Василь Расевич – Центр міської історії Центрально-Східної Європи (Львів).

27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова Верховної Ради від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття ООНівського документа.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Варто нагадати, що Голокост з грецької перекладається як “всеспалення” й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост — систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.

Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

Коментарі

Позначки: , ,